יעוץ לפרויקטים בתחום האנרגיה

עולם האנרגיה מהווה מקור הכנסה משמעותי ונטול סיכונים. המגמה היא ברורה, שימוש גובר באנרגיה מתחדשת. כשמדברים על אנרגיה מתחדשת מתכוונים לאנרגיה שמיוצרת באמצעות תהליכים טבעיים שאינם מתכלים כתוצאה משימוש. השימוש באנרגיה מתחדשת הוא תחום פורץ דרך ובעל משמעויות רבות להמשך ההתקיימות שלנו על כדור הארץ. נושא האנרגיה המתחדשת בישראל הינו בתנופה אדירה בשנים האחרונות ואנו צפויים לפגוש בו אף יותר בשנים הקרובות.

יעוץ למערכת סולארית
ליווי בתחום האנרגיה
מודל כלכלי

יעוץ למערכת סולארית

הקמת מערכת לייצור אנרגיה דורשת בראש ובראשונה איש מקצוע שביכולתו לקבוע האם ישנה היתכנות טכנית להתקנה של מערכת בתנאים הקיימים. היועץ שבחרתם צריך לדעת כיצד לבחון את כל הפרמטרים השונים המצריכים התייחסות ומכאן מתקדמים לשלב הערכת העלויות וההכנסות של הפרויקט כדי לקבוע האם מעבר להיתכנות הטכנית, קיימת גם כדאיות.

יועץ למערכת סולארית

היועץ של המערכת הסולארית נדרש לבקיאות רבה וניסיון בתחום. היועץ הוא שיקבע כמה לוחות ניתן להתקין, את סוג הלוחות, את הציוד ההיקפי הנדרש להפקת אנרגיה וכמובן הקפדה על דרישות הבטיחות והתקן הדרוש בישראל. כמו בכל תחום חדשני, גם בתחום הסולארי החדשות מהווה פרצה לאנשי מקצוע רבים שאינם בקיאים מספיק ומספקים שירותים שעלולים לפגוע בתקינות המערכת ובסטנדט הבטיחות שלה.

איך בוחרים יועץ למערכת סולארית?

היועץ הוא איש המפתח בשלב היזמות וטיבו ייקבע רק בשלב הביצוע של הפרויקט. כדי להבטיח יועץ מקצועי חשוב להכיר את עבודותיו, לוודא שהכשרתו מתאימה לייעוץ (הנדסת חשמל) והחשוב ביותר – היועץ צריך להיות בצד שלכם, אם יש לכם ספק, חקרו מעט יותר ומצאו את היועץ המתאים שעליו אתם יכולים לסמוך.

דברים שחשוב לדעת לפני שנפגשים עם יועץ :

1. נהוג לדרוש מהיועץ מידע על הידע, הניסיון וההכשרה שלו בתחום בכלל וביעוץ למערכת סולארית בפרט.

2. חשוב לערוך מחקר קטן ולרכוש היכרות כללית על אודות היצרנים בתחום.

3. היכרות עם נושא הרגולטור, מהן האפשרויות והדרישות ליצרן אנרגיה מסחרי או ביתי.

4. אופן העבודה מול היועץ שבחרתם, מסגרת תקציבים ולוחות זמנים.