פיקוח לפרויקטים בתחום האנרגיה

המשמעות העיקרית של פיקוח היא שמירה על האינטרסים של הלקוח באמצעות הקפדה על איכות, מקצועיות ובטיחות העבודה בשטח. המפקח הוא האיש שלכם בשטח ותפקידו לשדרג את עבודתו של מנהל הפרוייקט ולהוות עין נוספת על המתרחש באתר.

פיקוח מערכת סולארית
ניהול תקציבים
שמירה על אינטרס הלקוח
פיקוח על התקנת מערכות

פיקוח למערכת סולארית

מפקח מערכת סולארית אמון על התהליך של ישום הפרויקט. מפקח ידבר בשמכם (הלקוחות) מול הדרגים השונים בשטח ויאשר להם את העבודה. ההתקדמות באבני הדרך של הפרויקט היא באישורו בלבד ובכך תוכלו להתפנות לעיסוקיכם ולדעת שיש מי ששולט בכל תהליך העבודה בשטח.

בפרויקטים בעלי קנה מידה רחב או לחילופין פרויקטים מסובכים במיוחד מבחינה לוגיסטית, הנדסית וטכנית, המפקח הוא מצרך חיוני. בפרויקטים מסויימים ישנם מספר מנהלי פרויקטים, צוותים רבים וציוד רב, במקרים אלו חשוב מאוד להשתמש בשירותי פיקוח על מנת לעמוד על איכות הביצוע וההתאמה לתכנית המקורית כלכלית, קלנדרית וטכנית.

איך בוחרים מפקח?

נתחיל מהסוף – כימיה. האדם שיפקח על הפרויקט חייב להיות אדם איתו אתם יכולים להסדר, התקשורת מרגישה לכם נכונה וטובה ואתם סומכים עליו שיבצע את מרב המאמצים להצלחת הפרויקט שלכם. בנוסף חשוב לדרוש בעל מקצוע בעל הכשרה בתחום הנדסת החשמל וניסיון בפרויקטים גדולים ומסובכים ככל שאפשר, בשביל השקט הנפשי שלכם.

התחלתם פרויקט והבנתם שהוא גדול עליכם?

אתם לא הראשונים ולא האחרונים. לא מאוחר מדי ״להציל״ את הפרויקט, מצאו מפקח טוב שיחזיר את הפרויקט למסלולו התקין, ויפה שעה אחת קודם.

יש לי פרויקט קטן, האם מנהל פרויקט לא מספיק?

יתכן מאוד שכן, יועץ טוב יציג בפניכם את היתרונות והחסרונות אל מול הפרויקט הספציפי שלכם וימליץ האם כדאי להשתמש בשירותיו של מפקח. מה מוגדר כ״קטן״? האם בחנתם גם את הדרישות הטכניות וההנדסיות בשטח? חשוב לא לקבוע מהו סדר הגודל של הפרויקט רק על פי פוטנציאל הייצור שלו, יש לבחון את כל האספקטים שבגינם נבחן קנה המידה שלו. 

בכלליות – מפקח נדרש כאשר החיבור בין צוותים בשטח ותיאום העבודה יכול להוות מכשול לפרויקט. פיקוח בפרויקט הוא דבר חשוב מאוד ותמיד כדאי שיהיה בנמצא ובפרויקטים מסויימים הוא חיוני להתקדמות.